MAŠTINA - škola není nuda

Skladem - expedice do 2 pracovních dnů
Zobrazit dostupnost na prodejnách

Ceny jsou včetně DPH

Ke stažení


Vydavatel

Typ publikace
učebnice

Datum vydání
7/2009

Vazba
šitá

Počet stran
88

Typ produktu
Tištěná kniha

ISBN
978-80-7357-441-3

MAŠTINA (matematika - čeština) byla sepsána a namalována pro všechny zvídavé a hravé děti ve věku od 8 let a pro 3.–5. ročník základních škol praktických (případně speciálních).

Autorka při zpracování knihy vycházela ze své dlouholeté práce s dětmi na základních školách praktických a všechny pracovní listy jsou proto ověřeny praxí.

MAŠTINĚ je udělena schvalovací doložka MŠMT.

„Předložená publikace je ve svém pojetí zpracována jako učebnice — pracovní sešit na procvičování učiva českého jazyka a matematiky v základní škole praktické. Takový druh učebnic nám na školách chybí. Žáci s mentálním postižením potřebují k upevnění a procvičení dané látky daleko více cvičení, příkladů a proto předkládaná učebnice bude vítaným pomocníkem pro učitele. Jednotlivé úkoly a cvičení bude možné využít po důkladném vysvětlení i pro samostatnou práci, což ocení převážně ti vyučující, kteří pracují ve třídě s více odděleními. Jedná se o pracovní listy, které lze variabilně používat při procvičování konkrétního učiva u žáků ve 3.–5. ročníku základní školy praktické, ale mohou být využívána i v nižších ročnících základních škol.

Učebnice je zpracována v souladu s RVP ZV — přílohy upravující vzdělávání žáků s lehkým mentálním postižením v souladu s klíčovými kompetencemi a očekávanými výstupy na 1. stupni ZŠ praktické.

Po formální stránce jsou pracovní listy zpracovány přehledně, jednoduše a srozumitelně. Žáci mají možnost seznámit se s variabilními úkoly (vyškrtávání, spojování, dokreslování, ilustrace apod.). Tím je na ně působeno reedukačními metodami a posiluje rozvoj logického myšlení.

Barevně a výtvarně je pracovní sešit velmi zdařilý, graficky pěkně upravený — velikost písma je odpovídající, také autorka počítá s dostatkem prostoru pro doplňování.

Cvičebnice bude působit i jako velmi pěkný motivační činitel. Splnění jednotlivých úkolů povede žáky k prožití úspěchu ve vědomostní oblasti, k zážitku úspěšnosti a na základě toho pak k následné chuti do další práce.“ PaedDr. Jaroslava Zemková, Ph.D. - recenzentka

Chcete vědět více o produktu?

* Všechny položky formuláře jsou povinné.

Děkujeme za zájem, Váš požadavek vyřídíme v krátkém čase.