Zdaňování příjmů fyzických a právnických osob 2016

Vyprodáno
V prodeji
Co je WK eReader?
Kde najdu soubory e-knih?
Zobrazit dostupnost na prodejnách

Ceny jsou včetně DPH

Ke stažení


Vydavatel

Typ publikace
monografie

Datum vydání
2/2016

Vazba
brožovaná

Počet stran
328

Typ produktu
Tištěná kniha

Typ produktu
E-kniha

ISBN
978-80-7552-035-7

ISBN
978-80-7552-036-4

V knize naleznete vedle základních principů zdanění příjmů fyzických a právnických osob i specifická témata, jako je např. zdanění příjmů z prodeje cenných papírů, plnění poskytovaná zaměstnancům, svěřenské fondy, bezúplatná plnění (dědictví a dary) či pravidla nízké kapitalizace. Nechybí ani vybrané problémy spojené s finančním leasingem, odpisy pohledávek, tvorbou opravných položek k pohledávkám a technickým zhodnocením u nájemce. Výklad je propojen řadou praktických a názorných příkladů.

Publikace může být pomocníkem nejen pro studenty, daňové oborníky, akademiky a pracovníky finanční správy, ale také pro všechny, kteří se připravují na zkoušky na daňového poradce.

Ing. Veronika Dvořáková, Ph.D. – daňová poradkyně specializující se na daně z příjmů, daň z přidané hodnoty a mezinárodní zdanění. Je autorkou řady odborných publikací na daňová a účetní témata, spoluautorkou monografie Účetnictví a daně v cestovním ruchu a publikace Zdaňování příjmů fyzických a právnických osob 2013/2014. Je členkou International Fiscal Association (IFA) a partnerkou společnosti DATEL 4TAX s. r. o.

Ing. Bc. Marcel Pitterling, Ph.D. – působí na Ministerstvu financí jako vedoucí oddělení Daně z příjmů fyzických osob. Odborně se zaměřuje na zdaňování příjmů fyzických osob z kapitálového majetku (příjmy z cenných papírů, z obchodních podílů apod.), na nezdanitelné části základu daně z příjmů fyzických osob v souvislosti s investicemi do bytových potřeb a do produktů spoření na stáří a na slevy na dani z příjmů fyzických osob.

JUDr. Ing. Hana Skalická, Ph.D., BA – je advokátkou specializující se na daňové právo v České i Slovenské republice, zejména na mezinárodní zdanění a daňové spory. Dále působí jako lektorka daňových a právních předmětů ve ŠKODA AUTO Vysoké škole, o. p. s. a rovněž v Business Institutu v Praze a Bratislavě. Je členem výboru české pobočky International Fiscal Association (IFA), přičemž byla jmenována národním zpravodajem za Českou republiku pro roky 2013, 2014, 2015 a 2016. V soutěži Daňař & Daňová firma roku byla zařazena do „Daňové kanceláře snů 2014“ a „Daňové kanceláře snů 2011“ a rovněž zvolena „Daňovou hvězdou roku 2011“ v kategorii „Mezinárodní daně“. Je autorkou mnoha odborných článků včetně dvou vydání knihy Mezinárodní daňové vztahy.

JUDr. Ing. Jan Škopek, LL.M., MBA – aktivně se věnuje poradenství v oblasti mezinárodních investic a mezinárodního zdaňování, dále poradenství v oblasti přeměn společností, restrukturalizací a akvizic. Je držitelem certifikátu odborné způsobilosti na finančním trhu všech stupňů včetně derivátů, členem České společnosti pro mezinárodní právo, Společnosti pro církevní právo a členem Mensa International.