Daně a účetnictví v cestovním ruchu, 2. rozšířené a aktualizované vydání

V prodeji - ihned k dispozici
Co je Smarteca?
Zobrazit dostupnost na prodejnách

Ceny jsou včetně DPH

Ke stažení


Vydavatel

Typ publikace
monografie

Datum vydání
2/2017

Vazba
brožovaná

Počet stran
240

Typ produktu
E-kniha

Formát

ISBN
978-80-7552-465-2

Kniha sestává ze dvou částí. První, stěžejní je daňová část, která se zaměřuje na oblast DPH a na daň z příjmů se zaměřením na specifika v cestovním ruchu. Dále je problematika soustředěna na oblast cestovních náhrad a problematiku daňové evidence. Druhá, účetní část se zabývá odrazem zavedení kategorizace účetních jednotek na vedení účetnictví a výkaznictví společností podnikajících v cestovním ruchu, dále operacemi vyjádřenými v cizí měně, problematikou směnáren, účtováním o zprostředkování prodeje zájezdů a účetnímu zachycení poukázek.

Ing. Milena Otavová, Ph.D. působí na Ústavu účetnictví a daní Provozně ekonomické fakulty Mendelovy univerzity v Brně. Věnuje se problematice daní a účetnictví, pracuje též jako účetní poradce.

Ing. Patrik Svoboda, Ph.D. přednáší na téže univerzitě. Zaměřuje se na problematiku finančního účetnictví, účetního software, podnikových informačních systémů a mezinárodních účetních standardů. 

Ing. Veronika Dvořáková, Ph.D. pracuje jako daňová poradkyně specializující se na daň z příjmů, daň z přidané hodnoty a mezinárodní zdanění. Je členkou International Fiscal Association (IFA) a působí na několika vysokých školách.