Daně v podnikání

Skladem - expedice do 5 pracovních dnů
Zobrazit dostupnost na prodejnách

Ceny jsou včetně DPH

Ke stažení


Vydavatel

Typ publikace
učebnice

Datum vydání
3/2019

Vazba
brožovaná

Počet stran
388

Typ produktu
Tištěná kniha

ISBN
978-80-87480-71-7

Publikace poskytuje základní přehled o daňových povinnostech malého podnikatelského subjektu, a to od začátku podnikání přes postupně vyvstávající problémy až po nastínění možných forem ukončení podnikání.

Je zarámována postupně rozvíjeným příběhem dvou začínajících podnikatelů, z nichž jeden podniká jako fyzická osoba a druhý jako jediný společník společnosti s ručením omezeným. Ti dva postupně zjišťují, že chtějí střechu nad hlavou svého podnikání, že to bez možnosti pohybu a tedy aut nejde, že už na své podnikání sami nestačí a potřebují zaměstnance, že jim přibývá pohledávek i dluhů, že jejich podnikání nemůže být omezeno jen Českou republikou atd.

Každá z tematicky zaměřených kapitol obsahuje minimálně informace o obou daních z příjmů a dani z přidané hodnoty. Do příslušných témat je zařazeno i sociální pojistné, silniční daň a majetkové daně. Jde o základní přehled o těchto daních a odvodech, se kterým by se měl seznámit každý, kdo chce začít podnikat a připravit se na hladké plnění svých daňových povinností.

Publikace obsahuje rozsáhlý věcný rejstřík, mnoho odkazů mezi jednotlivými částmi díla a samozřejmě desítky ilustračních vložených textů z podnikatelského života dvou osob, které vás provedou celou knížkou.

Jde o publikaci, která vyšla původně v nakladatelství 1. VOX a.s.

prof. Ing. Alena Vančurová, Ph.D.

je absolventkou oboru Finance Vysoké školy ekonomické v Praze. Mnoho let je vedoucí katedry veřejných financí Fakulty financí a účetnictví VŠE v Praze, kde garantuje program Zdanění a daňová politika. Od roku 1995 je rovněž daňovou poradkyní. Specializuje se nejen na základy zdanění, ale i na správu daní, daň z příjmů fyzických osob a sociální pojistné. Je autorkou řady didakticky laděných knih o daních včetně Daňového systému ČR, který v loňském roce vyšel už po patnácté.

Ing. Hana Zídková, Ph.D.

je absolventkou Vysoké školy ekonomické v Praze. V současné době působí na katedře veřejných financí Vysoké školy ekonomické v Praze, kde se věnuje jak pedagogické, tak výzkumné činnosti. Zaměřuje se na zdaňování spotřeby, je respektovanou odbornicí na daň z přidané hodnoty. Od roku 1999 je daňovou poradkyní. Externě spolupracuje se společností EY s.r.o. Dále je zkušební komisařkou garantující daňovou část profesní zkoušky auditora. Už několik let je spoluautorkou cvičebnice k učebnici Daňový systém ČR.