Mezinárodní zdanění příjmů, 3., aktualizované a doplněné vydání

Vyprodáno
V prodeji
Co je WK eReader?
Zobrazit dostupnost na prodejnách

Ceny jsou včetně DPH


Vydavatel

Typ publikace
výklady

Datum vydání
9/2013

Vazba
brožovaná

Typ produktu
Tištěná kniha

Typ produktu
E-kniha

ISBN
978-80-7478-034-9

ISBN
978-80-7478-792-8

Kniha je k dostání pouze v síti partnerských knihkupectví.

První dvě vydání této publikace se setkala s příznivým ohlasem odborné veřejnosti. Třetí, aktualizované a doplněné vydání nabízí základní orientaci v problematice zdaňování příjmů cizinců v ČR a zahraničních příjmů českých daňových rezidentů. Postupuje od výkladu základní metodiky práce s legislativou, přes vysvětlení pojmů, metody zamezení dvojího zdanění, zdanění aktivních příjmů (stálá provozovna, příjmy fyzických osob apod.), zdanění pasivních příjmů (úroky, dividendy, licenční poplatky), problémy zdaňování nadnárodních společností, až po specifické problémy aplikace jednotlivých ustanovení smluv o zamezení dvojího zdanění.

Začátečníkům pomůže získat orientaci v související právní úpravě obsažené v zákoně o daních z příjmů, v zákoně o správě daní a poplatků a v metodice práce s mezinárodními smlouvami o zamezení dvojího zdanění.

Daňovým specialistům publikace poskytne přehled o sporných otázkách, náměty na řešení nestandardních situací a vysvětlení některých legálních metod optimalizace daňového zatížení.