Aktuality

 • Hned dva tituly v 11. ročníku soutěže Daňař & daňová firma roku získala Ivana Pilařová. Kdo další bodoval?

  Vytvořeno: Kategorie: Aktuality

  Slavnostní ceremoniál vyhlášení výsledků soutěže Daňař & daňová firma roku se poprvé vinou koronaviru konal virtuálně. Nominovaní a další významné osobnosti z daňové sféry se mohli společně potkat v úterý 9. února na online vyhlášení výsledků již 11. ročníku soutěže, které bylo vysíláno z prostor společnosti Wolters Kluwer ČR, pořadatele soutěže. Celým přenosem, v jehož rámci bylo vyhlášeno celkem 14 vítězů ze 7 kategorií, hosty provázela s lehkostí a humorem moderátorka Jana Víšková.

  Celý článek
 • TOP 10 2020

  Vytvořeno: Kategorie: Aktuality

  Které knihy u vás měly v uplynulém roce největší ohlas? Například nová vydání tradičních kodexů, průlomová monografie Mužské právo? Jsou právní pravidla neutrální, nový komentář zákona o platebním styku nebo praktický komentář katastrální vyhlášky. Moc děkujeme za vaši přízeň v minulém roce a věříme, že další zajímavé čtení přineseme i v tom letošním.

  Celý článek

Hlasujte pro nejlepší daňaře roku 2020!

Vytvořeno: Kategorie: Aktuality

V pondělí 14. prosince odstartovalo druhé kolo soutěže Daňař & daňová firma roku. Hlasování bylo otevřeno ve vybraných kategoriích soutěže, u kterých probíhala v průběhu listopadu nominace ze stran odborné veřejnosti. Své hlasy můžete posílat odborníkům mimo jiné v kategoriích Daňař roku nebo Daňová naděje prostřednictvím webové stránky www.danar-roku.cz.

V novém, šestém vydání reaguje komentář zákoníku práce na všechny změny účinné od 1. 1. 2021 v souvislosti s velkou novelizací tohoto předpisu

Vytvořeno: Kategorie: Aktuality

Požádali jsme proto spoluautora komentáře doc. JUDr Petra Hůrku, aby vám představil nejen zásadní novinky v zákoně, se kterými komentář čtenáře seznamuje a vysvětluje.

První komentář zákona o bankovní identitě pro ASPI

Vytvořeno: Kategorie: Aktuality

Co tato novinka přináší do našeho právního řádu i co je obsahem komentáře a jak se s problematikou autoři Markéta Perháčová a Štěpán Veselský vypořádali popisují recenze od Michala Grubera a Filipa Bílka.

Skupina KODAP se stala ÚČETNÍ FIRMOU ROKU 2020. Kdo získal titul ÚČETNÍ ROKU 2020?

Vytvořeno: Kategorie: Aktuality

Netradiční formou, ale tradičně v dobré náladě, se v úterý 1. prosince 2020 uskutečnilo on-line vyhlášení výsledků již třetího ročníku soutěže ÚČETNÍ ROKU. Vinou koronaviru nemohl proběhnout slavnostní ceremoniál s vyhlášením výsledků tak, jak je zvykem, i přesto však měla akce značnou účast.
On-line přenos soutěže ÚČETNÍ ROKU 2020 byl vysílán z prostor společnosti Wolters Kluwer ČR, která je pořadatelem soutěže. Stejně jako v minulých letech, poskytly soutěži odbornou záštitu Komora certifikovaných účetních a Svaz účetních České republiky.

Hodnotný dárek k nákupu knih

Vytvořeno: Kategorie: Aktuality

Využijte mimořádnou vánoční akci a získejte k nákupu knih v našem eshopu nad 2 000 Kč exkluzivní titul z edice Klasická právnická díla Obligační právo v ceně 1 475 Kč.

Dětský psycholog a pedagog Václav Mertin je druhým nositelem Ceny Wolters Kluwer

Vytvořeno: Kategorie: Aktuality

Václav Mertin je legendou ve svém oboru. Pětatřicet let pomáhá dětem v pedagogicko-psychologických poradnách, přednáší na Filosofické fakultě, je autorem nebo spoluautorem řady publikací. Zabývá se školní problematikou, poruchami učení a chování nebo střídavou péčí. Jeho celoživotním tématem je domácí vzdělávání.

Wolters Kluwer vydal na trhu první komentář k zákonu o náhradě újmy způsobené povinným očkováním.

Vytvořeno: Kategorie: Aktuality

Jedná se o zcela nový zákon. Co k jeho přijetí vedlo a jaké největší změny s ním přišly do našeho právního řádu? O zákonu a jeho dopadu do široké praxe hovoří autorky praktického komentáře Barbora Vráblová, Klára Dvořáková a Lenka Švarcová z advokátní kanceláře Holubová advokáti ve společném rozhovoru.

DAŇAŘ & DAŇOVÁ FIRMA ROKU 2020 – nominace zahájeny!

Vytvořeno: Kategorie: Aktuality

Letošní, již 11. ročník profesní soutěže DAŇAŘ & DAŇOVÁ FIRMA ROKU, který pořádá společnost Wolters Kluwer ČR, byl zahájen. O půlnoci z neděle na pondělí 2. listopadu 2020 bylo otevřeno na webových stránkách soutěže www.danar-roku.cz celkem šest kategorií, ve kterých je možné zasílat nominace či hlasy. Nedílnou součástí soutěže je vyhlášení kategorie ETL Největší poradenská firma za rok 2020. Mediální podporu zajišťují mimo jiné Komora daňových poradců ČR, Komora certifikovaných účetních a Svaz účetních ČR.

Vyšel vůbec první komentář zákona, který upravil zvláštní režim fungování zahraniční služby. Jak služba funguje popisuje spoluautor Martin Smolek

Vytvořeno: Kategorie: Aktuality

Zákon o zahraniční službě teprve nedávno v našem právním řádu upravil zvláštní režim fungování zahraniční služby. Která agenda je v praxi nejkomplikovanější? Jak se koronavirová pandemie dotkla konzulárních služeb? Nejen o zákonu a jeho praktickém využití hovořil spoluautor komentáře, náměstek ministra zahraničních věcí pro řízení sekce právní a konzulární Martin Smolek.

Den zákaznické spokojenosti

Vytvořeno: Kategorie: Aktuality

6. 10. slavíme Den zákaznické spokojenosti.

Moc si vážíme Vaší přízně a jako poděkování za ni jsme pro Vás připravili do 12. 10. slevu 10 % na našem e-shopu. Stačí, když při nákupu zadáte kód CXDAY-2020.

Představujeme exkluzivně komentované předpisy pro zdravotnictví

Vytvořeno: Kategorie: Aktuality

Velice nás těší vydání na trhu prvních komentářů ke čtyřem předpisům z oblasti zdravotnictví. Všem, kteří se o tuto oblast práva zajímají, nabízíme nejen kvalitní a aktuální výklad, ale také související judikaturu.

Dopady koronavirové krize na právní sektor - průzkum

Vytvořeno: Kategorie: Aktuality

Koronavirová krize už přinesla do právního sektoru velké změny a další se dají brzy očekávat.

Advokáti, zástupci justice i právní oddělení soukromých firem už na situaci reagují a plánují změny, aby se připravili na následující nejisté období a mohli se rychle přizpůsobit situaci.

Wolters Kluwer udělal během letních měsíců průzkum mezi 1 866 právními profesionály v 10 zemích, kteří odpovídali na otázky ohledně dosavadních dopadů koronaviru na jejich profesi i toho, co očekávají v příštím roce, včetně:

 • dopadů na byznys,
 • úpravy výdajů,
 • nových způsobů práce,
 • technologií a investic.

S nejzásadnějšími zjištěními z průzkumu se můžete seznámit ZDE

Vzorné Právo získalo mimořádné ocenění - oficiální záštitu prezidenta Hospodářské komory České republiky

Vytvořeno: Kategorie: Aktuality

Velice si vážíme  záštity Vladimíra Dlouhého, prezidenta Hospodářské Komory České republiky, kterou udělil portálu Vzorné Právo.

Na tomto jedinečném projektu automatizace právních dokumentů nejen pro podnikatele spolupracuje Wolters Kluwer ČR, a. s. spolu s prestižní advokátní kanceláří PRK Partners.

Prezentace a křest knihy Mužské právo

Vytvořeno: Kategorie: Aktuality

Dne 12. 8. 2020 jsme měli možnost být u křtu knihy Mužské právo.

Srpnové novinky v nejrozsáhlejší komentářové řadě Wolters Kluwer

Vytvořeno: Kategorie: Aktuality

Nabídku komentářů jsme opět rozšířili o další nové a aktualizované komentáře, které pro vás připravují přední odborníci.

Další vlaštovka v podobě webináře na téma Velká novela zákoníku práce je zá námi

Vytvořeno: Kategorie: Aktuality

Současná situace nás donutila přinášet vám naše produkty v novém kabátě. V tomto případě se konkrétně jedná o přesun seminářů z učeben do online prostředí, což vám přináší mnohé výhody.

Poštovné a balné v červenci ZDARMA

Vytvořeno: Kategorie: Aktuality

Od 1. do 31. července vám doručíme všechny objednané knihy zdarma.
Využijte skvělé příležitosti a vybavte se čtením na léto!

Nejrozsáhlejší komentářová řada Wolters Kluwer se rozrostla o další zásadní komentáře

Vytvořeno: Kategorie: Aktuality

Vyberte si z nabídky nových a aktualizovaných komentářů, které pro vás připravili přední odborníci.

Wolters Kluwer - The 2020 Future Ready Lawyer Survey

Vytvořeno: Kategorie: Aktuality

Jaké klíčové změny právníky čekají, které na ně budou mít největší dopad a jak jsou na ně připraveni?
Jak ovlivní právní profesionály aktuální trendy?

Detailní informace ohledně očekávaného vývoje v oblastech potřeb a očekávání zákazníků, používání technologií i souvisejících změn v organizaci práce a poskytování služeb najdete v průzkumu 2020 Future Ready Lawyer, kterého se zúčastnilo 700 právníků z 10 států.

Hledáme nejlepší ÚČETNÍ a ÚČETNÍ FIRMU ROKU 2020

Vytvořeno: Kategorie: Aktuality

Třetí ročník profesní soutěže ÚČETNÍ ROKU, ve kterém se hledají nejlepší profesní účetní a nejlepší účetní firma v České republice, odstartovala v pondělí 1. června 2020. Soutěž, jež pořádá společnost WOLTERS KLUWER, přináší pro tento rok několik novinek v pravidlech.

První webinář na téma Bezkontaktní přiznání a podání je za námi

Vytvořeno: Kategorie: Aktuality

Přenášíme naše další aktivity do onlinu!
Potkat se na semináři osobně může být pro někoho sice lepší volba, ale současná situace nás donutila hledat nové cesty a webinář se tak stal ideální možností toho, jak Vám zprostředkovat setkání s odborníky, kteří vás provedou aktuálními tématy.

Chytré vzory právních dokumentů zdarma na portálu Vzorné Právo pro členy Hospodářské komory ČR

Vytvořeno: Kategorie: Aktuality

Společnost Wolters Kluwer volně zpřístupnila členům HK ČR interaktivní vzory stěžejních právních dokumentů vybraných s ohledem na současnou pandemickou situaci, která má zásadní dopad podnikání.

Fungujeme pro vás nadále jako obvykle

Vytvořeno: Kategorie: Aktuality

Pevně doufáme, že se vám – našim zákazníkům, autorům, partnerům a dodavatelům daří stávající obtížnou situaci zvládat a chceme vám tímto moc popřát, abyste vše přestáli s co nejmenšími obtížemi.

Dovolili jsme si níže shrnout to podstatné k našemu stávajícímu fungování a přijatým opatřením směrem k vám:

Nejžádanějším zaměstnavatelem v daních za rok 2019 je společnost Deloitte. Kdo se stal Daňařem roku?

Vytvořeno: Kategorie: Aktuality

Ve středu 5. 2. 2020 se v pražském hotelu International uskutečnil jubilejní desátý ročník soutěže DAŇAŘ & DAŇOVÁ FIRMA roku. Během galavečera proběhlo slavnostní vyhlášení 14 vítězů ze 7 kategorií soutěže, pořádané společností Wolters Kluwer ČR.

Křest knihy Autorský zákon a předpisy související. Komentář.

Vytvořeno: Kategorie: Aktuality

Dne 30. ledna proběhl na Právnické fakultě Univerzity Karlovy slavnostní křest knihy Autorský zákon a předpisy související. Komentář. Na vzniku komentáře se podílel zkušený autorský kolektiv pod vedením dr. Ireny Holcové, která se specializuje zejména na autorské právo, a to i ve vztahu k oblasti IT. Současně působí jako odborný pracovník v Ústavu autorského práva, práv průmyslových a práva soutěžního při Právnické fakultě Univerzity Karlovy v Praze.

Právník roku 2019

Vytvořeno: Kategorie: Aktuality

V pátek 31. ledna 2020 se v brněnském Bobycentru konal již 15. ročník celojustiční soutěže Právník roku 2019, kde jsme byli jedním z partnerů slavnostního galavečera.

V rámci galavečera měli hosté již tradičně možnost navštívit náš stánek a ochutnat z nejvyzrálejší komentářové řady.

Recenze praktického komentáře k zákonu o některých přestupcích od Mgr. Pavlíny Kroupové

Vytvořeno: Kategorie: Aktuality

"Zejména pro oprávněné úřední osoby, které zajišťují výkon agendy přestupků uvedených v zákoně o některých přestupcích, tuto publikaci, jakožto podle mého názoru naprosto jedinečnou a nepostradatelnou pomůcku, vřele doporučuji."

Recenze prof. Jiřího Srstky komentáře k autorskému zákonu a předpisům souvisejícím

Vytvořeno: Kategorie: Aktuality

,,Tento komentář by bylo možná v nadsázce označit jako bibli práva autorského, a to nejen ohledně autorského práva českého."

Hledáme nejlepší daňaře roku 2019. Hlasování otevřeno!

Vytvořeno: Kategorie: Aktuality

V pátek 13. prosince odstartovalo druhé kolo soutěže Daňař & daňová firma roku. Hlasování bylo otevřeno ve vybraných kategoriích soutěže, u kterých probíhala v průběhu listopadu nominace ze stran odborné veřejnosti. Své hlasy můžete posílat odborníkům mimo jiné v kategoriích Daňař roku nebo Daňová naděje prostřednictvím webové stránky www.danar-roku.cz.

ÚČETNÍ ROKU 2019 se stala Renáta Pavičová. Kdo získal titul ÚČETNÍ FIRMA ROKU 2019?

Vytvořeno: Kategorie: Aktuality

Společnost Wolters Kluwer ČR pod odbornou záštitou Komory certifikovaných účetních a Svazu účetních České republiky uspořádala druhý ročník soutěže ÚČETNÍ ROKU. Slavnostní galavečer, při kterém si skleněnou plaketu odnesli čtyři ocenění, se uskutečnil v úterý 10. prosince 2019 v pražském hotelu International.

Prof. JUDr. Stanislava Černá, CSc., je první nositelkou Ceny Wolters Kluwer

Vytvořeno: Kategorie: Aktuality

28. listopadu 2019 byla na autorském setkání poprvé slavnostně udělena Cena Wolters Kluwer, kterou získala významná osobnost české komercionalistiky prof. JUDr. Stanislava Černá, CSc.

Paní profesorce moc gratulujeme a je nám ctí s ní spolupracovat.

Prof. JUDr. Stanislava Černá, CSc., je přední představitelkou české komercialistiky, dlouholetou vedoucí katedry obchodního práva PF UK v Praze (2005–2019). Je autorkou či spoluautorkou více než 100 odborných prací z oboru obchodního práva. Přednáškovou činnost zaměřuje na právo obchodních společností, se zvláštním zaměřením na právo koncernové.

Medailonek prof. JUDr. Stanislavy Černé, CSc.

Hodnotný dárek k nákupu knih

Vytvořeno: Kategorie: Aktuality

Využijte mimořádnou vánoční akci a získejte k nákupu knih v našem eshopu nad 2 500 Kč exkluzivní titul Ústava České republiky. Zákon o bezpečnosti České republiky. Komentář v ceně 2 150 Kč.

Cena Wolters Kluwer bude poprvé udělena v listopadu 2019

Vytvořeno: Kategorie: Aktuality

Již 28. listopadu proběhne slavnostní předání Ceny Wolters Kluwer za rok 2019 na setkání autorů v Národním divadle.

„Touto cenou bychom rádi vyzdvihli osobnosti z odborné sféry. Spolupracujeme s téměř 2 000 odborníky napříč různými oblastmi a máme za mnoho let našich zkušeností to štěstí potkávat a pracovat, jak s vynikajícími odborníky, tak skvělými lidmi.  Rozhodli jsme proto každý rok ocenit na základě výběru našich odborných redakcí z kandidátů alespoň jednu osobnost.
Smysl ceny také navazuje na tradici celé skupiny Wolters Kluwer, která více než 180 let nepřetržitě působí v oblasti odborných informací a vzdělávání.“ říká Petr Král

Listopad s E-knihou Wolters Kluwer

Vytvořeno: Kategorie: Aktuality

Navštivte od 1. do 30. listopadu eshop Wolters Kluwer a nakupujte E-knihy s 20% slevou!

Nominujte nejlepší DAŇAŘE a DAŇOVÉ FIRMY ROKU 2019

Vytvořeno: Kategorie: Aktuality

V pátek 1. listopadu 2019 byl zahájen jubilejní 10. ročník soutěže DAŇAŘ & DAŇOVÁ FIRMA ROKU. Na webových stránkách soutěže www.danar-roku.cz je možné od půlnoci ze čtvrtka na pátek zasílat nominace či hlasy v celkem šesti kategoriích. Součástí soutěže je také vyhlášení kategorie ETL Největší poradenské firmy za rok 2019, která byla nově zařazena v minulém roce.

Podzim ve znamení významných komentářů

Vytvořeno: Kategorie: Aktuality

Na podzim pokračujeme v rozšiřování nabídky nových a aktualizovaných kodexů Wolters Kluwer.

Konference Zástupce na cestě k úspěchu / 14. října 2019

Vytvořeno: Kategorie: Aktuality Autor: Z. Motyčková

Dne 14. 10. 2019 proběhl na Magistrátu hl. města Prahy úspěný 6. ročník konference Zástupce na cestě k úspěchu.

V létě vydává Wolters Kluwer zásadní kodexy

Vytvořeno: Kategorie: Aktuality

Vyberte si z nabídky nových a aktualizovaných kodexů Wolters Kluwer, které pro vás připravili přední odborníci.

Poštovné a balné v červenci ZDARMA

Vytvořeno: Kategorie: Aktuality

Od 1. do 31. července vám doručíme všechny objednané knihy zdarma.
Využijte skvělé příležitosti a vybavte se čtením na léto!

Významné ocenění naší knihy na Karlovarských právnických dnech 2019

Vytvořeno: Kategorie: Aktuality

Naše publikace opět na stupních vítězů na Karlovarských právnických dnech!

Křest knihy Na cestě ke kvalitní škole

Vytvořeno: Kategorie: Aktuality

Dne 14. 6. v 16:14 hod. jsme opět křtili. A zase holčička. Na cestě ke kvalitní škole, "kniha s červenou střechou", byla náležitě oslavena v Národním pedagogickém muzeu J. A. Komenského.

8. ročník odborné konference k pracovnímu právu

Vytvořeno: Kategorie: Aktuality

S rekordním počtem účastníků proběhl 8. ročník odborné konference k pracovnímu právu – všem posluchačům, přednášejícím i partnerům moc děkujeme a těšíme se příští rok!

Konference Rekodifikace soukromého práva - pět let poté

Vytvořeno: Kategorie: Aktuality

Ve čtvrtek 6. 6. 2019 se ve Vlasteneckém sále Karolina pod záštitou předsedy Ústavního soudu JUDr. Pavla Rychetského konala konference Rekodifikace obchodního práva – pět let poté, na počest prof. Stanislavy Černé a prof. Ireny Pelikánové. Stejný název nese i dvousvazková monografie vydaná na oslavu životních jubileí obou profesorek, která byla oběma dámám v rámci slavnostního zahájení předána.

Didaktika mateřské školy

Vytvořeno: Kategorie: Aktuality

V pátek 31. května 2019 jsme slavnostně pokřtili naši velmi vydařenou novinku z knižní publikace.

Prožijte E-léto s e-knihou Wolters Kluwer!

Vytvořeno: Kategorie: Aktuality

Navštivte od 10. do 30. června eshop Wolters Kluwer a nakupujte e-knihy s 20% slevou!

Křest praktického komentáře k zákonu o přeměnách obchodních společností a družstev

Vytvořeno: Kategorie: Aktuality

14. května proběhl křest právě vydaného praktického komentáře k zákonu o přeměnách obchodních společností a družstev autorů Jana Šafránka, Loly Laštovičkoé, Tomáše Podškubky, Lukáše Pěsny a Jiřího Hlaváče.
Autoři  z bnt attorneys a TPAz společně s kmotry knihy panem profesorem Maříkem, paní doktorkou Skálovou a paní doktorkou Joskovou vyslali slavnostně toto dílo do světa.

Přejeme, ať se knize daří a jejím čtenářům pomůže v každodenní realitě.

Hledá se ÚČETNÍ A ÚČETNÍ FIRMA ROKU 2019

Vytvořeno: Kategorie: Aktuality

Již podruhé budeme oceňovat nejlepší profesní účetní/účetního a také nejlepší účetní firmu v České republice. Profesní soutěž ÚČETNÍ ROKU 2019, kterou pořádá Wolters Kluwer ČR, startuje 1. května 2019.

Nominace vhodných kandidátů na titul ÚČETNÍ ROKU 2019 a taktéž nominace na ÚČETNÍ FIRMU ROKU 2019 mohou posílat jak široká veřejnost, tak zaměstnanci účetních firem. Rozhodnutí o vítězích v obou kategoriích přísluší pak odborné porotě.

Konference Jak se žije malotřídkám 2019, 11. 4. 2019

Vytvořeno: Kategorie: Aktuality Autor: Z. Motyčková

Dne 11. 4. 2019 se v Zastupitelském sále Nové radnice Magistrátu hlavního města Prahy konala konference „Jak se žije malotřídkám 2019“.

Křest komentáře k zákonu o mediaci na akci Mediátor roku 2019

Vytvořeno: Kategorie: Aktuality

V průběhu historicky prvního diskusního a společenského setkání Mediátor roku 2019, které se konalo 25. 3. 2019,  proběhl křest našeho komentáře k zákonu o mediaci. Autoři Tomáš Horáček, Miloš Olík a Martin Svatoš jsou přední odborníci na problematiku mediace.

effacts je nyní Legisway Essentials

Vytvořeno: Kategorie: Aktuality

Wolters Kluwer nově představuje rozšířené portfolio produktů, které splňují náročné požadavky firemních právních oddělení pod značkou Legisway.

Ve čtvrtek večer se rozdávalo ocenění Daňař roku 2018

Vytvořeno: Kategorie: Aktuality

V pražském hotelu International byli ve čtvrtek 7. února 2019 slavnostně vyhlášeni vítězové z již 9. ročníku soutěže Daňař & daňová firma roku 2018.

ÚČETNÍ ROKU 2018: Již známe vítěze!

Vytvořeno: Kategorie: Aktuality

Hotel International Praha, 11. prosince 2018, 17:00 hod. Právě v tento okamžik a na tomto místě byl zahájen slavnostní galavečer, na kterém byli vyhlášeni vítězové prvního ročníku profesní soutěže ÚČETNÍ ROKU 2018. Generální partnerem soutěže je UniCredit Bank.

Váš dárek za nákup literatury

Vytvořeno: Kategorie: Aktuality

Využijte mimořádnou vánoční akci a získejte k nákupu knih v našem eshopu nad 2 000 Kč exkluzivní dárek dvoudílné klasické právnické dílo Učebnice soukromého práva římského v hodnotě 1 540 Kč.

Oceňujeme nejlepší DAŇAŘE a DAŇOVOU FIRMU ROKU 2018

Vytvořeno: Kategorie: Aktuality

Byl odstartován v pořadí již 9. ročník profesní soutěže DAŇAŘ & DAŇOVÁ FIRMA ROKU. O půlnoci z pondělí na úterý 6. listopadu 2018 bylo otevřeno na webových stránkách soutěže www.danarroku.cz celkem šest kategorií, ve kterých je možné zasílat nominace či hlasy. Na základě ohlasů široké veřejnosti bude v tomto ročníku opět vyhlášena i kategorie Nejlepší lektor/lektorka v daních.

Účetní roku 2018: Porota již vybrala vítěze!

Vytvořeno: Kategorie: Aktuality

V průběhu října se uskutečnila dvě setkání poroty soutěže ÚČETNÍ ROKU, kde bylo rozhodnuto o vítězích prvního ročníku této profesní soutěže. Kdo se stal vítězem kategorie ÚČETNÍ ROKU 2018 a které tři firmy obsadí první až třetí stupínek v kategorii ÚČETNÍ FIRMA ROKU?  Vše bude odtajněno na slavnostním galavečeru, který se uskuteční 11. prosince 2018 v hotelu International Prague.

Listopad s E-knihou Wolters Kluwer

Vytvořeno: Kategorie: Aktuality

Navštivte od 1. do 30. listopadu eshop Wolters Kluwer a nakupujte E-knihy s 20% slevou!

Účetní roku 2018: Porota vybrala 7 finalistů!

Vytvořeno: Kategorie: Aktuality

Před necelým měsícem se uskutečnilo setkání odborné poroty prvního ročníku profesní soutěže ÚČETNÍ ROKU, kde měla porota za úkol vybrat z přijatých nominací max. 10 nejlepších profesních účetních, kteří postoupí do finále soutěže.

Propojili jsme systémy ASPI a PRAETOR

Vytvořeno: Kategorie: Aktuality

Díky spojení ASPI a Praetor můžete mít k dispozici právní rešerše přímo ve vašem spisu:

Poštovné a balné v červenci ZDARMA

Vytvořeno: Kategorie: Aktuality

Od 1. do 31. července vám doručíme všechny objednané knihy zdarma.
Využijte skvělé příležitosti a vybavte se čtením na léto!

7. odborná konference k pracovnímu právu

Vytvořeno: Kategorie: Aktuality Autor: Z. Motyčková

Dne 19. června 2018 se konal již sedmý ročník konference k pracovnímu právu, a to v Clarion Congress Hoteul Prague, v Praze 9.

Startuje nová soutěž ÚČETNÍ ROKU 2018

Vytvořeno: Kategorie: Aktuality

V úterý 1. května 2018 odstartuje první ročník profesní soutěže ÚČETNÍ ROKU. Soutěž, kterou pořádá společnost Wolters Kluwer ČR a jejímž generálním partnerem je UniCredit Bank, má za cíl vybrat nejlepší profesní účetní/účetního a také nejlepší účetní firmu v České republice.

Křest knihy

Vytvořeno: Kategorie: Aktuality

Dne 18. dubna 2018 proběhl ve společnosti Dentons Europe CS LLP, na Praze 1 křest knihy "Zákon o trestní odpovědnosti právnických osob a řízení proti nim, Komentář – 2., podstatně přepracované a doplněné vydání.

ISSS 2018 – 21. ročník renomované konference

Vytvořeno: Kategorie: Aktuality Autor: Z. Motyčková

V kongresovém centru Aldis v Hradci Králové proběhl 21. ročník renomované konference zaměřené na reformu veřejné správy, rozvoj e-governmentu a informatizaci společnosti, kde jste nás mohli vidět na stánku.

Děkujeme všem, co za námi přišli, ať už pro radu, či odbornou pomoc. Jsme rádi, že Vám ASPI (Automatizovaný systém právních informací) přináší odbornou a komplexní pomoc.

Jak se žije malotřídkám 2018

Vytvořeno: Kategorie: Aktuality

Dne 5. dubna 2018 proběhla konference "Jak se žije malotřídkám 2018", která se konala v nové budově Magistrátu hlavního města Prahy.

ČSOB Daňař & daňová firma roku 2017: A vítězem se stává…

Vytvořeno: Kategorie: Aktuality

Hotel International Praha, 15. února 2018, 17:00 hod. Právě v tento okamžik a na tomto místě byl zahájen slavnostní galavečer, na kterém byly zveřejněny výsledky již 8. ročníku soutěže ČSOB Daňař & daňová firma. Hlasování tohoto ročníku probíhalo od 3. listopadu 2017 do 12. ledna 2018. Daňová veřejnost tak zvolila z nominovaných kandidátů Daňovou osobnost roku, Daňaře roku v několika oblastech a Daňové naděje roku 2017. Široká veřejnost pak vybrala Nejžádanějšího zaměstnavatele a tři Nejvstřícnější územní pracoviště finančních úřadů.

Uplatňování DPH v roce 2018

Vytvořeno: Kategorie: Aktuality

Dne 22. ledna 2018 proběhlo školení "Uplatňování DPH v roce 2018" na Novotného lávce v Praze.

Seminář Účetní a daňové novinky 2018

Vytvořeno: Kategorie: Aktuality Autor: Z. Motyčková

Dne 5. ledna 2018 se na Novotného lávce v Praze, konal seminář "Účetní a daňové novinky 2018".

ČSOB Daňař & daňová firma roku 2017 vstupuje do své druhé fáze

Vytvořeno: Kategorie: Aktuality

Druhé kolo soutěže ČSOB Daňař & daňová firma roku 2017 odstartovalo v pátek 15. prosince. Přesně o půlnoci ze čtvrtka na pátek se otevřelo hlasování ve vybraných kategoriích soutěže, u kterých probíhala v průběhu listopadu nominace ze stran odborné veřejnosti. 

Setkání s autory

Vytvořeno: Kategorie: Aktuality

Jako každý rok máme výjimečnou příležitost potkat se našimi autory z různých oborů na neformálním předvánočním setkání a poděkovat jim za spolupráci.

Změna adresy od 1. 1. 2018

Vytvořeno: Kategorie: Aktuality

Dovolujeme si vás upozornit, že od 1. 1. 2018 nás najdete na nové adrese.

Zůstáváme nadále v areálu Nagano, U nákladového nádraží, přesouváme se pouze do vedlejší budovy s číslem popisným 10.

Vánoční dárek pro Vaši knihovnu

Vytvořeno: Kategorie: Aktuality

Využijte mimořádnou vánoční akci a získejte k nákupu knih v našem eshopu nad 2 500 Kč exkluzivní dárek do Vaší knihovny
třídílné klasické právnické dílo Řízení trestní rakouské v hodnotě 2 450 Kč.

Křest monografie Globální problémy profesní etiky právníků

Vytvořeno: Kategorie: Aktuality

Dne 27. listopadu 2017 proběhl křest monografie Globální problémy profesní etiky právníků.

Kdo získá letošní titul Daňař roku?

Vytvořeno: Kategorie: Aktuality

V pátek 3. listopadu 2017 bude zahájen již 8. ročník soutěže ČSOB Daňař & daňová firma roku. Pravidla soutěže pro letošní ročník prošla „malou revolucí". Nejzásadnější změnou je zúžení počtu soutěžních kategorií, což s sebou bezpochyby přinese ještě usilovnější boj v jednotlivých oblastech oproti minulým ročníkům.

XX. celostátní finanční konference - 2. a 3. listopadu 2017 - Clarion Congress Hotel Prague

Vytvořeno: Kategorie: Aktuality Autor: Z. Motyčková

Jubilejní XX. ročník Celostátní finanční konference pořádané Svazem měst a obcí proběhl ve dnech 2. a 3. listopadu 2017 v Clarion Congress Hotelu Prague.

4. ročník konference Zástupce – pravá ruka ředitele

Vytvořeno: Kategorie: Aktuality Autor: Z.Motyčková

Dne 24. října úspěšně proběhl 4. ročník konference Zástupce – pravá ruka ředitele, současně se slavnostním vyhlášením výsledků soutěže Zlatá karabina.

Golfový turnaj Komory daňových poradců 2017

Vytvořeno: Kategorie: Aktuality

Letošní VIII. ročník golfového turnaje daňových poradců, který se uskutečnil 18. 9. 2017 v Hluboké nad Vltavou, se opět vydařil.

Poštovné a balné v červenci ZDARMA

Vytvořeno: Kategorie: Aktuality

Od 1. do 31. července vám doručíme všechny objednané knihy zdarma.
Využijte skvělé příležitosti a vybavte se čtením na léto!

A nejen to!
Díky bonusovému programu Moje Peněženka ještě ušetříte na další nákupy.

Akce platí pro dodání v rámci České republiky.

Prožijte E-léto s E-knihou Wolters Kluwer!

Vytvořeno: Kategorie: Aktuality

Navštivte od 19. do 30. června eshop Wolters Kluwer a nakupujte E-knihy s 20% slevou!

Křest knihy - Život mezi paragrafy

Vytvořeno: Kategorie: Aktuality Autor: Z. Motyčková

Dne 13. června 2017 se konal křest knihy Gerhardta Bubníka – „Život mezi paragrafy“. Slavnostní událost proběhla v reprezentativních prostorách Česká advokátní komory v Kaňkově paláci na Praze 1.

6. odborná konference k pracovnímu právu / 12. 6. 2017

Vytvořeno: Kategorie: Aktuality Autor: Z.Motyčková

Dne 12. června se konal již šestý ročník konference k pracovnímu právu, a to v Clarion Congress Hotel Prague, na Praze 9.

Křest knihy - Trestní řád

Vytvořeno: Kategorie: Aktuality Autor: Z.Motyčková

Dne 9. června 2017 proběhl křest knihy Trestní řád!

Konference - Jak se žije malotřídkám 2017

Vytvořeno: Kategorie: Aktuality Autor: Z. Motyčková

Dne 18. května 2017 se uskutečnila konference Jak se žije Malotřídkám.

Slevový týden Wolters Kluwer

Vytvořeno: Kategorie: Aktuality

V týdnu od 15. do 21. 5. 2017 můžete v našem eshopu nakupovat kvalitní odbornou literaturu s mimořádnou 15% slevou!

Kdo bodoval v letošním ročníku soutěže ČSOB Daňař & daňová firma roku 2016

Vytvořeno: Kategorie: Aktuality

Sedmý ročník soutěže je úspěšně za námi. Hlasování 7. ročníku soutěže probíhalo od 4. listopadu 2016 do 13. ledna 2017. Vítězi se stali zástupci státní i soukromé daňové sféry a i v tomto ročníku byl sehrán velmi vyrovnaný souboj mezi komerčním a státním daňovým sektorem. Celkem 8 000 hlasujících podpořilo některého ze 106 nominovaných daňařů či z 201 územních pracovišť finančních úřadů.

Právník roku 2016: nejvyšší právnická pocta pro Ivu Brožovou

Vytvořeno: Kategorie: Aktuality

12. galavečer celojustiční soutěže Právník roku pořádaný Českou advokátní komorou a vydavatelstvím EPRAVO.CZ
proběhl 3. 2. 2016.

Sedmý ročník soutěže ČSOB Daňař & daňová firma roku vstupuje do své druhé fáze

Vytvořeno: Kategorie: Aktuality

Druhé kolo sedmého ročníku soutěže ČSOB Daňař & daňová firma roku startuje v pátek 16. prosince.

Přesně o půlnoci ze čtvrtka na pátek se otevře hlasování ve vybraných kategoriích soutěže, u kterých probíhala v průběhu listopadu nominace ze stran veřejnosti a odborné veřejnosti.

Autorské setkání v Praze a v Brně - 2016

Vytvořeno: Kategorie: Aktuality

V předchozích dnech proběhlo tradiční setkání s autory.

Dopřejte vánoční dárek vaší knihovně

Vytvořeno: Kategorie: Aktuality

Využijte mimořádnou vánoční akci a získejte k nákupu literatury v našem eshopu nad 2 500 Kč exkluzivní dárek do Vaší knihovny
třídílné klasické právnické dílo Učební kniha pandekt v hodnotě 2 500 Kč.

 

Zahájen další ročník soutěže ČSOB Daňař & daňová firma roku

Vytvořeno: Kategorie: Aktuality

Již 7. ročník soutěže ČSOB Daňař & daňová firma roku 2016 startuje v pátek 4. listopadu 2016. Jak široká veřejnost, tak i sami odborníci mohou hlasovat pro nejlepší daňové specialisty, daňové osobnosti či instituce v celkem 10 kategoriích.

Křest Komentáře k energetickému zákonu

Vytvořeno: Kategorie: Aktuality Autor: Z.Motyčková

Dne 3. listopadu 2016 jsme pokřtili Komentář k energetickému zákonu, jehož autory jsou Kateřina Eichlerová, Jakub Handrlica, Martin Jasenský, Jan Kořán, Vratislav Košťál, Doubravka Plášilová, Petr Zákoucký.

Konference "Zástupce ředitele ve víru změn"

Vytvořeno: Kategorie: Aktuality Autor: Z.Motyčková

Třetí ročník konference „Zástupce ředitele ve víru změn“ úspěšně navázal na ty předchozí: „Různé role zástupce ředitele školy“ a „Zástupce ředitele školy – a co ještě?“. Toto odborné setkání pro zástupce ředitelů škol i ředitele samotné se konalo 1. listopadu 2016. Příspěvky našich předních odborníků a zasvěcených lidí z praxe se věnovaly aktuálním tématům, upozorňovaly na důležitost role zástupce ředitele a v neposlední řadě se snažily přinést rady a praktická doporučení pro každodenní rutinní záležitosti i mimořádné události.

III. ročník konference PPRCH (2016)

Vytvořeno: Kategorie: Aktuality Autor: Z.Motyčková

Dne 31. října – 1. listopadu 2016 jsme byli partnery III. ročník konference PPRCH (2016). Téma této konference bylo „Co děláme, když děláme minimální preventivní program?“.

Současné výzvy předškolního vzdělávání

Vytvořeno: Kategorie: Aktuality Autor: Z.Motyčková

Dne 7. října 2016 jsme opět byli na akci, a to na téma školství. Konference byla zaměřena na „Současné výzvy předškolního vzdělávání“, která se konala na počest 70. výročí založení Pedagogické fakulty UK, pod záštitou prorektorky Univerzity Karlovy prof. PaedDr. Radky Wildové, CSc. a děkana Pedagogické fakulty UK prof. PaedDr. Michala Nedělky, Dr.

Kongresové dny výchovného poradenství

Vytvořeno: Kategorie: Aktuality Autor: Z.Motyčková

Ve dnech 22.–23. 9. 2016 se v hotelu Olympik konaly Kongresové dny výchovného poradenství, tentokrát výstižně nazvané „Diskutované téma – společné vzdělávání“. Naše nakladatelství bylo partnerem celé akce a také organizátorem kulatého stolu.

Personalistika, právo a vzdělávání ve veřejné správě 2016

Vytvořeno: Kategorie: Aktuality Autor: Z.Motyčková

Konference „Personalistika, právo a vzdělávání ve veřejné správě 2016“, proběhla ve dnech 20. – 22. září 2016, v Brně ve Sněmovním sále Nové radnice. Program byl rozdělen do souběžných sekcí, jako např.: vzdělávání a školství, státní služba, právní témata, personalistika, zdravotnictví. Konference byla již čtvrtým úspěšným ročníkem a jsme rádi, že jsme opět mohli být partnery.

Autorská cena za nejhodnotnější právnickou publikaci roku znovu pro Wolters Kluwer

Vytvořeno: Kategorie: Aktuality

I v letošním roce získali Autorskou cenu ČR a SR na Karlovarských právnických dnech autoři Wolters Kluwer za rozsáhlý komentář k Ústavě, dílo autorského kolektivu v čele s Pavlem Rychetským, předsedou Ústavního soudu.

Konference o školních webech 2016

Vytvořeno: Kategorie: Aktuality Autor: Z.Motyčková

Ve Velkém sále Nové radnice pražského magistrátu se 14. června 2016 konala odborná konference věnovaná školním webům „Konference o školních webech 2016“. Program byl zajímavý a inspirativní, nechyběl pohled marketingový, dále řada odborných příspěvků – např.  UX design, responzivní design webu, školní web a vyhledávače, skener webu. Důležitý byl prakticky laděný závěrečný příspěvek předsedy odborné poroty soutěže O. Neumajera, který upozornil  na nejčastější chyby školních webů.


  Články 1 - 100 / 166   Dále