Vytvořeno: Kategorie: Aktuality Autor: Z. Motyčková

Konference - Jak se žije malotřídkám 2017

Dne 18. května 2017 se uskutečnila konference Jak se žije Malotřídkám.


Specializovaná konference navazovala na úspěšnou konferenci Malotřídky 2016, neboť si uvědomujeme, jak důležité místo mají malotřídní školy ve vzdělávacím systému, že jsou opomíjeny a mají to nesmírně těžké, přesto vykonávají spoustu záslužné práce.
Programem provázel Václav Trojan, vedoucí Centra školského managementu PedF UK.
Na setkání přednášel Tomáš Zatloukal, ústřední školní inspektor; Bc. Kamil Melichárek, ředitel odboru ICT, Češká školní inspekce, Monika Puškinová, specialistka na školskou legislativu; Jitka Kendíková, ředitelka školy, lektorka a autorka knihy „Vademecum asistenta pedagoga“; Eva Šírová, videotrenérka a supervizorka VTI, David Borovec, Specialista na pracovní právo, advokát v AK Randl Partners, Jitka Hřebecká, ředitelka malotřídní školy, Karel Klatovský, manažer vzdělávacích programů ve společnosti Microsoft, Eva Čapková Illésová, specialistka na marketing na sociálních sítích, inovace v komunikačních strategiích a řešení krizové komunikace, lektorka.
A v neposlední řadě byla řada workshopů na téma PhDr. Jitka Kendíková – A jako asistent pedagoga aneb jak se žije asistentům v malotřídkách, PhDr. Eva Šírová, Ph.D – videotrínik interakcí, Mgr. Jitka Hřebecká – 2. stupeň na malotřídní škole, Ing. Karel Klatovský – Microsoft pro malotřídky, Eva Čapková Illésová, M.A. – profil školy na sociálních sítích.

Reference

"Chtěla bych poděkovat všem organizátorům včerejší konference. Byl to pro mne a moji paní zástupkyni příjemně a účelně strávený den. Samozřejmě, že třešinkou na dortu bylo závěrečné vyhlášení Zlaté karabiny, ale myslím, že důležité bylo také to, jak jsme se celkově cítily. Odjížděly jsme s pocitem, že naši práci dovede někdo ocenit a věřte, že takových lidí  dnes není mnoho. Ještě jednou tedy děkuji a přeji vám všem mnoho sil stále více spokojených uživatelů vašich stránek a časopisu."
Zuzana Škapová

"... příjemná atmosféra, užitečné postřehy, nápady, informace..."
Bedřiška Frundlová

"... milá atmosféra, dobrá organizace, erudovanost, ale zároveň lidskost přdnášejících, vtip..."
Lucie Olijnyková

"... dnes jsem se v Praze zúčastnil konference Zástupce ředitele – a co ještě. Rád bych poznamenal, že jsem jel na akci s velkými očekáváními, protože vzdělávacích akcí výlučně pro zástupce ředitele není opravdu mnoho. Odborných seminářů se účastním pravidelně a jejich kvalita kolísá. Chtěl bych Vám touto cestou poděkovat za příjemně strávené chvíle se zajímavými lektory. Konference nabídla široké spektrum oblastí k zamyšlení a navíc se vše odehrálo ve velmi příjemném prostředí Institutu Cevro. Je těžké vybrat přednášejícího, který mě zaujal nejvíce, ale dovolím si zmínit zejména PhDr. Trojana, PhDr. Puškinovou, PhDr. Čápa, Mgr. Hřebeckého a Mgr. Chrobokovou. Ostatní řečníci se svých rolí také zhostili zodpovědně, témata zmiňovaných osobností mě však oslovila nejvíce. Jejich příspěvky byly na aktuální školská témata, přednesená se zaujetím pro věc a s jistou mírou nadsázky. Jsem rád, že jsem se konference zúčastnil. Díky pracovním povinnostem vždy pečlivě zvažuji, kam se za vzděláváním vydám, tentokrát jsem zvolil dobře. Gratuluji ke skvělé organizaci, zejména výběru panelistů a příspěvků. Jen mě mrzí, že si na nás nenašli čas zástupci ministerstva školství."
Mgr. Luděk Balcařík, ZŠ Brno, Hroznová 1

"Vítězkou druhého ročníku ankety Zlatá karabina, která hodnotí nejlepší zástupce ředitele v  České republice,se stala Milena Vincenciová ze Základní školy Bulharská. Karabina je jednoduchý nástroj, který horolezci dává pocit jistoty a bezpečí. A takovou karabinou pro ředitele škol bývají jejich zástupci. Pokud má ředitel takového zástupce, na kterého se může spolehnout, má vyhráno. Není náhodou, že anketa, která vyhlašuje nejlepší zástupce ředitelů českých škol, se jmenuje Zlatá karabina. A kdo zná Milenu Vincenciovou, která je zástupkyní na Základní škole Bulharská, není asi překvapen, že druhý ročník Zlaté karabiny vyhrála právě ona. Za městský obvod Poruba jí k tomuto úspěchu přišli popřát starosta Petr Mihálik a místostarosta Petr Zábojník."
Ing. Aleš Kazický, ZŠ Bulharská, Ostrava-Poruba

"Ve čtvrtek 5. 11. 2015 se uskutečnilo v CEVRO institutu v Praze slavnostní vyhlášení soutěže o nejlepšího zástupce ředitele školy Zlatá karabina 2015. Do této soutěže nominovala ředitelka školy Mgr. Blanka Váňová Mgr. Romanu Fajmonovou zástupkyni ředitelky školy ... Mgr. Romana Fajmonová v konkurenci 60 nominovaných zástupců ředitelů získala 2. místo, tedy stříbrnou karabinu. Odměnou byl poukaz na Letní školu moderních učitelů 2016, roční předplatné aplikace Magistr, roční předplatné školního informačního systému Edookit, roční předplatné časopisu Vesmír a odborné publikace..."
Mgr. Blanka Váňová, ředitelka ZŠ a gymnázium Vítkov

Partneři konference

    Výsledek obrázku pro čši

      

 Fotografie z akce