Cena Wolters Kluwer

Cenu Wolters Kluwer 2020 získal dětský psycholog a pedagog Václav Mertin

V listopadu se již podruhé udílela Cena Wolters Kluwer. Letošním laureátem je psycholog, pedagog, odborný editor a autor Václav Mertin.

Václav Mertin je legendou ve svém oboru. Pětatřicet let pomáhá dětem v pedagogicko-psychologických poradnách, přednáší na Filosofické fakultě, je autorem nebo spoluautorem třinácti publikací. Zabývá se školní problematikou, poruchami učení a chování nebo střídavou péčí. Jeho celoživotním tématem je domácí vzdělávání.

 „Nezastupitelnou úlohu má i v rámci našeho nakladatelství,“ říká Naďa Eretová, šéfredaktorka redakce školství. „Je duchovním otcem časopisu Školní poradenství v praxi, jeho odborným editorem, přispívá do dalších časopisů. S ohledem na respekt veřejnosti i bohatou publikační činnost už by mohl mít nejmíň docenturu. Jenže z principu nesouhlasí se systémem získávání vědeckých titulů a odmítá se do něj zapojit, a to i přesto, že je to pro něj nevýhodné. Za tento postoj i celoživotní dílo si zaslouží Cenu nakladatelství Wolters Kluwer. Gratulujeme a moc si vážíme spolupráce,“ doplnila Naďa Eretová.

Cena Wolters Kluwer

O ceně Wolters Kluwer

Každoročně oceňovat významné odborníky z řad svých autorů se nakladatelství Wolters Kluwer rozhodlo loni. Smyslem Ceny Wolters Kluwer je vyzdvihnout osobnost nebo osobnosti, které přispívají k rozvoji svého oboru nebo vzdělanosti či kultivaci odborného prostředí v České republice a také pro jejich lidské kvality, které jak věříme, jsou stejně důležité jako ty profesní,“ vysvětlila šéfredaktorka redakce školství.

 Nakladatelství Wolters Kluwer existuje téměř třicet let, spolupracuje s téměř 2 000 autory, vydává 30 odborných časopisů a za dobu své existence vydalo 3 000 knih. Věří proto, že má dostatečný mandát k tomu, oceňovat a doceňovat odborníky.

Nominace vycházejí z návrhů odborných redakcí a oceněné vybírá poradní skupina. Vyhlášení ceny probíhá v rámci každoročního autorského setkání Wolters Kluwer.

Historicky první Cenu Wolters Kluwer převzala v roce 2019 prof. JUDr. Stanislava Černá, CsC., významná osobnost české komercialistiky.

Bližší informace o loňském ocenění

Kontakt: Naďa Eretová, Nadezda.Eretova@wolterskluwer.com, (+420) 739 583 938