Vybraná judikatura z oblasti doménových sporů

V prodeji - ihned k dispozici
Co je Smarteca?
Kde najdu soubory e-knih?
Zobrazit dostupnost na prodejnách

Ceny jsou včetně DPH

Ke stažení


Vydavatel

Typ publikace
vybraná judikatura

Datum vydání
5/2019

Vazba
brožovaná

Počet stran
336

Typ produktu
E-kniha

Formát

ISBN
978-80-7598-396-1

Kniha je sbírkou a výběrem judikatury českých soudů a Rozhodčího soudu při Hospodářské komoře ČR a Agrární komoře ČR v oblasti sporů o domény. Sleduje poslední dvě desetiletí praxe, která prošla poměrně turbulentním vývojem, a umožňuje čtenáři nahlédnout na několik fází vývoje ve způsobu rozhodování doménových sporů.

Cílem knihy je sesbírat a přiblížit známá i méně známá rozhodnutí českých soudů a Rozhodčího soudu. Rozhodnutí jsou uspořádána chronologicky, opatřena právní větou a vztahem k souvisejícím předpisům. U každého sporu, pokud to bylo možné, jsou uvedeny všechny stupně rozhodnutí pro zachycení vývoje a podstatné argumentace jednotlivých soudů. K orientaci čtenáři pomáhají podrobně zpracované rejstříky klíčových slov a souvisejících předpisů.

Kniha představuje první ucelený soubor české judikatury z oblasti sporů o doménová jména. Doménové spory jsou přitom fenomén, který provází internetovou ekonomiku od počátku. Dotýkají se otázek nekalé soutěže, ochranných známek, zachycují diskuse o nároku na převoditelnost domén či o jejich samotné právní povaze.

Titul je určen nejen pro právníky se specializací na právo IT, ale např. i pro znalce v tomto oboru či oblasti ochranných známek anebo pro techniky v oblasti IT.

 

Martin Husovec je vysokoškolský pedagog na Univerzitě v Tilburgu v Nizozemsku, kde působí na Tilburském ústavu práva, technologií a společnosti (TILT) a Tilburském centru práva a ekonomie (TILEC), a je afiliovaným vědeckým pracovníkem Centra pro internet a společnost (CIS) na Stanford Law School. Jeho vědecká práce se zaměřuje na inovace a digitální svobody, zejména pak regulaci duševního vlastnictví a svobody projevu.

Martin Loučka je absolventem Ústavu práva a technologií Právnické fakulty Masarykovy univerzity. Aktuálně pracuje na pozici associate v mezinárodní advokátní kanceláři Taylor Wessing v Praze a jeho primárním zaměřením je právo duševního vlastnictví a informačních technologií a ochrana osobních údajů.

Chcete vědět více o produktu?

* Všechny položky formuláře jsou povinné.

Děkujeme za zájem, Váš požadavek vyřídíme v krátkém čase.