Záznam e-konference Transferové ceny

V prodeji
Zobrazit dostupnost na prodejnách

Ceny jsou včetně DPH


Vydavatel

Typ produktu
Online

Konference Transferové ceny

dopady Covid-19, daňová kontrola, dokumentace

Zajímá Vás problematika transferových cen a nestihli jste naši e-konferenci? Nic není ztraceno, podívat se můžete ze záznamu. 

Správci daně se stále častěji zaměřují na daňovou kontrolu transferových (převodních) cen nejen u nadnárodních skupin podniků, ale také u tuzemských spojených osob. Předmětem zájmů finančních úřadů nejsou pouze ceny, za které mezi sebou spojené osoby obchodují, ale také podmínky v obchodních transakcích a kontrola skutečného plnění v rámci vnitroskupinových transakcí.

Pandemie Covid-19 má zásadní dopady na světovou ekonomiku, přičemž ovlivňuje také tvorbu cen mezi spojenými osobami. OECD vydala zprávu k dopadům Covidu-19 na metodiku transferových cen, která byla následně převzata tuzemskou finanční správou. Cílem konference je přiblížit účastníkům výše uvedená témata z pohledu odborníků z daňové správy a z řad daňových poradců.

Stručný obsah:

Finanční úřady se v rámci daňových kontrol stále častěji zaměřují na nastavení transferových cen. Průzkumy dlouhodobě ukazují, že transferové ceny jsou pro poplatníky působící ve skupině podniků nejrizikovější daňovou oblastí. Metodika stanovení vnitroskupinových cen navíc doznala ve světle pandemie Covid-19 určitých změn.

Účastníci konference, kteří nesou odpovědnost za převodní ceny ve své firmě, získají návod, jak s minimálními náklady efektivně nastavit transakce se spřízněnými společnostmi a průběžně dokumentovat tyto transakce, aby se minimalizovala související daňová rizika. Naučí se, jak připravit dokumentační balíček k převodním cenám a jak se připravit na případnou daňovou kontrolu.

Přednášející

  • Ing. Markéta Szotkowská, tax manager V4 Group CZ – Novinky v oblasti transferových cen

  • Ing. Ludmila Klimešová, MBA, ředitelka sekce výkonu daní I, Specializovaný finanční úřad, Transferové ceny z pohledu správce daně

  • Ing. Michal Jelínek, Ph.D., partner V4 Group CZ – Typický průběh daňové kontroly

  • Ing. David Hubal, specialista na daňový proces, UNTAX s.r.o., člen Rady Unie daňových poplatníků ČR – Jak se připravit na daňovou kontrolu

  • Ing. Vladimír Bartoš, partner V4 Group SK – Transferové ceny na Slovensku

Časová dotace: 6 hodin

Partner konference

Na záznam konference se žádné slevy nevztahují

  • záznam konference

PRO SPRÁVNÉ FUNGOVÁNÍ ZÁZNAMU JE NUTNÉ, ABYSTE SI V RÁMCI OBJEDNÁVKY UDĚLALI I REGISTRACI. PO ZAKOUPENÍ ZÁZNAMU VÁM PŘIJDE DO E-MAILU NOTIFIKACE O JEHO ZPŘÍSTUPNĚNÍ VE VAŠEM KLIENTSKÉM ÚČTU.

Chcete vědět více o produktu?

* Všechny položky formuláře jsou povinné.

Děkujeme za zájem, Váš požadavek vyřídíme v krátkém čase.