Novinka

Daňové kontroly – jak se připravit a jak jimi projít (WEBINÁŘ)

V prodeji
Zobrazit dostupnost na prodejnách

Ceny jsou včetně DPH


Typ akce
Webinář

Typ produktu
Školení

Datum
16.05.2023

Seminář Vám přinese praktické rady a tipy jak se připravit na daňovou kontrolu a jak jí co nejlépe zvládnout. Projdeme společně jednotlivé fáze kontroly od jejího zahájení po ukončení. Upozorníme na stěžejní „milníky“ a vysvětlíme Vám význam jednotlivých dokumentů, se kterými se v průběhu kontroly setkáte. Otevřeme i otázku důkazního břemene – tj. kdo a co je povinen prokazovat. V závěru se dotkneme sankcí, které souvisí s případným doměřením daně a dáme Vám několik rad a tipů k jejich minimalizaci. Jako malý bonus nahlédneme i za ukončení celé kontroly a odpovíme Vám na otázku „Co mám dělat, pokud nejsem spokojen s výsledkem kontroly?“

Obsah

 • Příprava na daňovou kontrolu – tipy (dokumentace, oblasti v hledáčku zájmu FÚ)
 • Jaké jsou jednotlivé fáze kontroly
 • Důkazní břemeno – kdo a co je povinen prokazovat
 • Vaše práva a povinnosti v daňové kontrole
 • Práva a povinnosti správce daně
 • Lhůty v procesu kontroly – praktické tipy
 • Sankce související s doměřením daně a možnosti jejich minimalizace - tipy
 • Bonus: Další možná obrana, pokud s výsledkem kontroly nesouhlasím.

Komu je webinář určen?

Webinář je určen zejména finančním manažerům/ředitelům, podnikatelům, majitelům obchodních společností a dalším zájemcům o daňovou problematiku.

Časový fond:

9:00 - 12:00

Lektoři:

Jan Kotala

Mezi zakládající partnery společnosti EKP Advisory patří Jan Kotala. Ten je členem sekce správy daní a sekce daně z přidané hodnoty Komory daňových poradců ČR. Specializací Jana Kotaly jsou zejména daňové spory a daň z přidané hodnoty.

Jan Kotala se stal certifikovaným daňovým poradcem již v závěru studií na vysoké škole.

Mezi projekty, kterým se úspěšně věnoval, patřila například restrukturalizace dluhu velkého sportovního zařízení v ČR nebo množství daňových sporů s Finanční správou ČR. Jan Kotala také patří mezi zakladatele konference Tax Forum, které se pravidelně účastní odborníci z Generálního finančního ředitelství a finančních úřadů.

S Janem Kotalou se bez problémů domluvíte také anglicky nebo německy.

Zuzana Tregnerová

Zuzana Tregnerová je součástí teamu EKP Advisory, s.r.o. od roku 2017. Její hlavní specializací je řešení daňových sporů s finančním úřadem ve věci daňových kontrol, zajišťovacích příkazů a odvolacích řízení. Má dlouholeté know-how ve zpracování správních žalob i kasačních stížností. Při řešení této problematiky je v případě potřeby zvyklá úzce spolupracovat s advokátními kancelářemi.

Mimo uvedené má zkušenosti z oblasti daně z příjmů právnických osob, spotřební daně, mezinárodního zdanění, DPH, dotační problematiky, nemovitostních daní a likvidace společností.

Zuzana Tregnerová je velice zkušenou daňovou poradkyní - členkou KDP ČR je již od roku 2007. Z důvodu své specializace v KDP ČR je členkou sekce správy daní, DPH, mezinárodního zdanění a nemovitostních daní. Hovoří plynně anglicky. S klienty komunikuje a služby poskytuje ale i v německém jazyce.

Cena zahrnuje:

 • Kurzovné
 • Podkladové materiály
 • Záznam webináře

Na tuto akci se nevztahují žádné slevy.

Zúčastnit se webináře není vůbec složité.

 1. Den před začátkem školení obdržíte pozvánku na školení v Teams do Vašeho emailu.
 2. Ve stanovenou hodinu začátku webináře kliknete na odkaz Připojit se ke schůzce přes Microsoft Teams uvedený v pozvánce.
 3. V internetovém prohlížeči se vám otevře úvodní stránka Teams.
 4. Pokud nemáte nainstalovaný program Teams, klikněte na odkaz „Připojte se místo toho na webu“.
 5. Máte-li program Teams instalován, klikněte na „Spustit nyní“.
 6. Webinář může začít.


Stornovací podmínky:

Veškeré změny objednávek a případná storna přijímáme POUZE PÍSEMNĚ na adrese obchod@wolterskluwer.cz
Bezplatné storno přijímáme nejpozději 5 pracovních dnů před zahájením akce. Pokud jste již uhradili, vrátíme vám platbu v plné výši zpět. Po tomto termínu a v případě, že se účastník bez písemné omluvy nedostaví, je povinen uhradit plnou cenu. Kurzovné se v tomto případě nevrací, není možný přesun na jiný termín ani účastníkovi nevzniká nárok na jinou kompenzaci. Akceptujeme však náhradníka.

Chcete vědět více o produktu?

* Všechny položky formuláře jsou povinné.

Děkujeme za zájem, Váš požadavek vyřídíme v krátkém čase.