Nezastupitelný zástupce - ONLINE konference

V prodeji
Zobrazit dostupnost na prodejnách

Ceny jsou včetně DPH


Typ akce
Konference

Typ produktu
Školení

Datum
26.11.2020

!!!VZHLEDEM K VÝVOJI AKTUÁLNÍ SITUACE JSME SE ROZHODLI PŘESUNOUT KONFERENCI DO ONLINE PODOBY!!!

V ŽÁDNÉM PŘÍPADĚ NECHCEME, ABY SE ÚČASTNÍCÍ KONFERENCE CÍTILI JAKÝMKOLIV ZPŮSOBEM OHROŽENI A ZÁROVEŇ VÁS O KONFERENCI NECHCEME PŘIPRAVIT. VĚŘÍME TEDY, ŽE TOTO ROZHODNUTÍ JE SPRÁVNOU VOLBOU, A ŽE SI KONFERENCI UŽIJETE STEJNĚ, JAKO KDYBY PROBĚHLA "OFFLINE".

Redakce Řízení školy pořádá odbornou konferenci (nejen) pro zástupce ředitelů škol. Tato oblíbená odborná konference se bude konat již po sedmé.

Během konference proběhne také slavnostní vyhlášení výsledků 7. ročníku soutěže o nejlepšího zástupce ředitele školy "Zlatá karabina"!

Pokud znáte zástupkyni či zástupce ředitele/ky školy, kteří si za svou práci zaslouží ocenit, neváhejte a nominujte je na cenu Zlatá karabina.

Nominovat svého zástupce můžete ZDE >>>


Moderátor

Konferencí Vás již tradičně provede Tomáš Hauptvogel, bývalý moderátor hlavní zpravodajské relace TV Prima a politického diskuzního pořadu Partie.

Na co se můžete těšit?

Marcela Čepelová - Jak na Šablony III

  • V příspěvku MŠMT budou představeny základní informace k vyhlášené výzvě Šablony III pro mateřské a základní školy. Důraz bude kladen na odlišnosti oproti II. vlně šablon a na výklad nové šablony zahraničních stáží pro pedagogické pracovníky. Po celou dobu konference bude možné individuálně konzultovat projektové záměry v III. vlně šablon a administrativní požadavky v žádostech o podporu, zprávách o realizaci či žádostech o změnu (ve všech výzvách šablon).

Karin Marquez - Komunikace a spolupráce pedagogů ve škole

  • Učitel učí většinou sám a podstatnou část své pracovní náplně stráví se svými žáky. Daleko menší část svého dne, jestli vůbec nějakou, tráví se svými kolegy a kolegyněmi. Tyto vzácné chvilky společného setkání zažije nejčastěji na obědě. Stále jsou u nás i školy, které se brání zavádění asistentů pedagoga do své školy a ve třídách pak přetrvává výsostné a izolované postavení jednoho pedagoga. Čím dál více výzkumných nálezů však doporučuje pro zvýšení kvality školy deprivatizovat práci pedagoga a místo vlka samotáře zavést spolupráci a týmové zaměření na učení a sdílené cíle. Jak to ale udělat a změnit zaběhnuté stereotypy? Z tohoto příspěvku si odnesete jednoduchý nástroj na to, jak ve škole nastartovat spolupráci učitelů.

Dana Pražáková, ČŠI - Klima školy – jak může ovlivnit motivaci žáků k učení?

  • Česká republika v rámci mezinárodních šetření patří k zemím s největšími vzdělávacími nerovnostmi. Využití vzdělávacího potenciálu žáků tak do značné míry závisí na tom, do jaké konkrétní školy daný žák chodí. Nemůžeme ovlivnit jeho domácí zázemí. Můžeme však pracovat s tím, abychom v našich školách nastavovali takové prostředí, které umožní alespoň částečně výchozí situaci žáků kompenzovat. V prezentaci představíme data z mezinárodních i národních zjišťování, která odhalují rezervy i příležitosti v oblasti zlepšování vzdělávacích výsledků žáků.

Jiří Stárek - Odcházení

  • Významný dětský psycholog prof. PhDr. Zdeněk Matějček, CSc. kdysi prohlásil, že „ve škole by nemělo jít o školu, ve škole by mělo jít o život“. Jinak řečeno, není důležité, zda má dítě na vysvědčení samé jedničky, ale zda vědomosti, které ve škole získalo, mu budou jednou užitečné a pomohou mu životní situace úspěšně zvládat. Škola by tak měla žáka připravit na dospělý život a na většinu z toho, co ho v životě potká. Problém je, že žádná škola neví, jaký bude svět, až současné děti budou dospělé. Jediné, o čem lze s určitou mírou jistoty říci, že v dospělém věku potká každého je, že zažije, jak postupně odejdou jeho nejbližší (v dětském věku něco neskutečně vzdáleného). Zajímavé je, že ač je to jediná jistota, která většinu lidí v životě zaručeně potká, žádná škola na takovou situaci děti nepřipravuje. Stejně tak i funkce ředitele školy vyžaduje ovládat mnoho manažerských disciplín od vedení lidí, organizování, plánování, rozhodování po kontrolování, ale jediná jistota, o které ředitel může říci, že ho jednou zaručeně potká, je odcházení. Žádné Kariérní řády se ale touto dovedností nikdy nezabývaly a žádné vzdělávací instituce takovéto téma nenabízejí. Proč? Možná proto, že my ředitelé jsme jako děti, pro které je něco jako „odcházení“ věc až neskutečně vzdálená.     

Michal Vančura a Lukáš Rokos - Administrativní činnosti základních škol - první výsledky monitoringu

  • Administrativní činnosti základních škol (reg. č. TIRSMSMT935) je projektem financovaným Technologickou agenturou České republiky v rámci programu veřejných zakázek v aplikovaném výzkumu a inovacích pro potřeby státní správy BETA2. Hlavním cílem je komplexně zmapovat administrativní činnosti základních škol (tedy právnických osob vykonávajících činnost základní školy) během jednoho školního roku. Výzkum probíhá na 24 základních školách ve 4 krajích po dobu celého roku. Příspěvek představí prvotní výsledky monitoringu zahájeného v září školního roku 2020/2021 a dá prostor k diskuzi o způsobech řešení administrativní zátěže na různých základních školách.

Informace o konferenci jsou průběžně akualizovány!


Cena

Na tuto akci se žádné další slevy nevztahují.


V ceně je zahrnuto

  • VOUCHER na 200 Kč na nákup knih na našem eshopu (jako kompenzaci za občerstvení)
  • kurzovné
  • podkladové materiály
  • certifikát ze školení - elektronicky po konferenci

Archiv

Archiv všech předešlých konferencí naleznete ZDE.

 


 Generální partner


Partneři

 

 

 

 

 


Stornovací podmínky

Veškeré změny objednávek a případná storna přijímáme pouze písemně obchod@wolterskluwer.cz
Bezplatné storno přijímáme nejpozději 7 pracovních dnů před zahájením akce. Pokud jste měli již uhrazeno, vrátíme vám platbu v plné výši zpět. Po tomto termínu a v případě, že se účastník bez písemné omluvy nedostaví, je povinen uhradit plnou cenu. Kurzovné se v tomto případě nevrací, není možný přesun na jiný termín ani účastníkovi nevzniká nárok na jinou kompenzaci. Akceptujeme však náhradníka.


Chcete vědět více o produktu?

* Všechny položky formuláře jsou povinné.

Děkujeme za zájem, Váš požadavek vyřídíme v krátkém čase.