České vězeňství

Připravujeme
Připravujeme
Co je Smarteca?
Zobrazit dostupnost na prodejnách

Ceny jsou včetně DPH


Vydavatel

Typ publikace
monografie

Datum vydání
11/2021

Vazba
brožovaná

Typ produktu
Tištěná kniha

Typ produktu
E-kniha

Formát

ISBN
978-80-7676-066-0

ISBN
978-80-7676-067-7

Monografie představuje teoretické a praktické poznatky o vězeňství. Rozebírá stěžejní oblasti vězeňství, aby poskytla pokročilý vhled pro ty, kteří se zajímají o danou problematiku v českém prostředí.

Publikace postupně pojednává o trestu odnětí svobody, o věznicích a režimu v něm. Poté se zaměřuje na vězně a jejich různé skupiny. Vězněných osob se pak týkají i další dvě kapitoly, které se zabývají odborným zacházením a podmíněným propuštěním. Dalším velkým tématem je vězeňský personál, kdy jsou představeny jednotlivé pozice odborných zaměstnanců i příslušníků a současně je věnována pozornost i riziku práce ve vězení. Poslední dvě kapitoly jsou více právně orientované. Zabývají se nejen právními předpisy, judikaturou českých i zahraničních soudů týkající se vězeňství, ale i kontrolou vězeňského systému, a to jak skrze různé národní mechanismy, tak i skrze ty mezinárodní.

Kniha je přizpůsobena širokému okruhu čtenářů, přičemž primárně cílí na nové pracovníky ve vězeňství, studenty, sociální pracovníky, soudce, státní zástupce, advokáty i laickou veřejnost. Zároveň text nabízí mnohé i těm, kteří se sice v určitých oblastech vězeňství pohybují dlouhodobě, ale zároveň se nemusí plně orientovat v teoretickém a zahraničním diskurzu nebo v oblastech vězeňství, kterým se primárně nevěnují.