Montrealská úmluva. Mezinárodní letecká přeprava. Komentář

Skladem - expedice do 5 pracovních dnů
Zobrazit dostupnost na prodejnách

Ceny jsou včetně DPH

Ke stažení


Vydavatel

Typ publikace
monografie

Datum vydání
4/2018

Vazba
brožovaná

Počet stran
444

Typ produktu
Tištěná kniha

ISBN
978-80-87480-62-5

Publikace Montrealská úmluva rozebírá právní otázky spojené s mezinárodní leteckou přepravou, regulovanou od roku 1999 novou mezinárodní úmluvou nahrazující původní Varšavskou úmluvu z roku 1929. V současné době je stranou Montrealské úmluvy okolo 130 států, jde tedy o úmluvu se skutečně celosvětovou působností.

Autor v knize podrobně rozebírá její jednotlivá ustanovení, vzájemné právní návaznosti, zabývá se jejich výkladem a tento opírá o značné množství zahraničních a částečně i tuzemských rozhodnutí. Právní výklad jednotlivých článků úmluvy se zaměřuje jak na přepravu nákladní, tak i přepravu osobní, zohledněna je i úprava v rámci Evropské unie, často významně Montrealskou úmluvou doplňující a rozvíjející, zejména co se týče náhrad poskytovaných za významné zpoždění letů. Odkazy na soudní rozhodnutí u jednotlivých ustanovení úmluvy dokládají převážnou rozhodovací praxi k vyvstalým právním otázkám, včetně existujících rozdílností.

Kniha je určena především pracovníkům dopravních a spedičních společností zabývajících se leteckou přepravou, advokátům a soudcům, ale i odesílatelům leteckých zásilek, jejich příjemcům i fyzickým osobám uplatňujícím své nároky vyplývající z letecké přepravy.

Jde o publikaci, která vyšla původně v nakladatelství 1. VOX a.s.

JUDr. Pavel Sedláček
je advokátem v advokátní kanceláři Sedláček, Vaca & spol. v Praze.
Právnickou fakultu absolvoval v roce 1986 v Brně, pracoval v zahraničním obchodě, od roku 1993 vykonává advokátní praxi. Mezinárodní přepravě se věnuje již více než třicet let, k dalším oblastem profesionálního zaměření patří obchodní právo, factoring, rozhodčí řízení. Advokátní kancelář vydává vlastní e-bulletin dopravního práva. V rámci mezinárodní přepravy zboží se JUDr. Sedláček specializuje na silniční, leteckou, železniční i námořní přepravu. Při výkonu advokátní činnosti absolvoval stovky soudních řízení vyplývajících z mezinárodní přepravy zboží, která představují každodenní praktický přínos pro řešení nejrůznějších právních situací.