Zákon o evidenci skutečných majitelů (37/2021 Sb.). Praktický komentář

Připravujeme
Připravujeme
Co je Smarteca?
Zobrazit dostupnost na prodejnách

Ceny jsou včetně DPH


Vydavatel

Typ publikace
praktické komentáře

Datum vydání
3/2023

Vazba
brožovaná

Počet stran
0

Typ produktu
Tištěná kniha

Typ produktu
E-kniha

Formát

ISBN
978-80-7676-151-3

ISBN
978-80-7676-152-0

Připravujeme tištěné vydání praktického komentáře zákona č. 37/2021 Sb., o evidenci skutečných majitelů, který byl přijat jako transpozice tzv. V. AML směrnice a jehož cílem je zvýšit transparentnost právnických osob, svěřenských fondů a podobných právních uspořádání jako jeden z významných nástrojů v boji proti praní špinavých peněz a financování terorismu.

Tištěné vydání bude již reflektovat novelu provedenou zákonem č. 245/2022  Sb. účinnou od 1. 10. 2022, která mění vymezení skutečných majitelů, rozšiřuje působnost zákona například na církve a náboženské společnosti, na politické strany a hnutí, na oborové a zaměstnavatelské organizace, honební společenstva a společenství vlastníků jednotek, která dosud mají výjimku. Dále ruší rozlišení skutečného majitele jako koncového příjemce nebo jako osoby s koncovým vlivem. V neposlední řadě rozšiřuje možnosti dálkového přístupu do evidence skutečných majitelů.

Komentář bude doplněn o množství praktických příkladů a grafických znázornění, aby byl výklad podávaný autorkami pro praxi co nejsrozumitelnější.

V ASPI již nyní můžete nalézt znění komentáře k 1. 4. 2022!

Související produkty

Žádné související produkty

Chcete vědět více o produktu?

* Všechny položky formuláře jsou povinné.

Děkujeme za zájem, Váš požadavek vyřídíme v krátkém čase.