Finanční gramotnost - Výpočty v Excelu

Skladem - expedice do 2 pracovních dnů
Zobrazit dostupnost na prodejnách

Ceny jsou včetně DPH

Ke stažení


Vydavatel

Typ publikace
Řízení školy

Datum vydání
5/2014

Vazba
brožovaná

Počet stran
372

Typ produktu
Tištěná kniha

ISBN
978-80-7478-483-5

Kniha s elektronickou podporou.

Rozvoj tržního hospodářství v naší republice vytvořil nové ekonomické podmínky pro všechny občany, kteří na to nejsou bohužel dostatečně připraveni. Projevuje se to především na nevhodném způsobu hospodaření s penězi. Alarmující je velice nízká úroveň znalostí v oblasti finanční gramotnosti (FG). Předkládaná publikace je zaměřena na nejširší veřejnost s cílem přispět ke zvýšení celkové FG.

Kniha Finanční gramotnost – Výpočty v Excelu by měla plnit funkci jakési příručky, pomocníka, ale i cenného zdroje nových informací pro aplikaci tabulkového kalkulátoru MS Office Excel do výpočtů týkajících se FG. Čtenář získá přehled o širokém použití již zmíněného nástroje při sestavování a provádění celé řady výpočtů a šetření. Kniha ukazuje, že k jeho aplikaci do praxe není potřeba žádných složitých znalostí a že má i celou řadu nesporných výhod.

Hlavní pozornost je věnována výpočtům z oblasti finančních a bankovních transakcí. Postupně jsou vysvětlovány pojmy jako rodinný rozpočet, roční procentní sazba nákladů (RPSN), úrokové procento, způsoby úročení, doba splatnosti a frekvence úročení. Výsledky řešení a jejich souhrny jsou provedeny v tabulkách a doplňující informace pak přinášejí jednotlivé přílohy.

Finanční gramotnost – elektronická podpora

Finanční gramotnost - elektronická podpora - kapitola 7

Vpravo v souborech ke stažení naleznete elektronickou podporu ke knize Finanční gramotnost, výpočty v Excelu. Obsahuje vzorové úlohy korespondující s vlastním psaným textem. Většina je sestavena tak, aby umožňovala prvotní provedení základní analýzy a následné pochopení podstaty problému, ale i nastínění dalších možných variant řešení, a je-li to možné, také konečné nalezení nejvýhodnějšího řešení podle předem zadaných parametrů.

Modelové úlohy jsou vloženy do jednotlivých záložek, resp. listů Excelu. Zde se uvádí základní informace o řešeném problému, jako například popis dané situace, stručný metodický výklad, vysvětlení problému a přehled použitých vzorců i funkcí. Některé úlohy doplňují pro větší názornost grafy a přehledné tabulky. Většina z nich obsahuje také odkaz na konkrétní stranu v knize.   

Související produkty

Žádné související produkty

Chcete vědět více o produktu?

* Všechny položky formuláře jsou povinné.

Děkujeme za zájem, Váš požadavek vyřídíme v krátkém čase.