Slaďování soukromého a pracovního života

Předprodej
V prodeji - ihned k dispozici
Co je Smarteca?
Kde najdu soubory e-knih?
Předprodej
Co je Smarteca?
Zobrazit dostupnost na prodejnách

Ceny jsou včetně DPH

Ke stažení


Vydavatel

Autor

Typ publikace
monografie

Datum vydání
12/2023

Vazba
brožovaná

Počet stran
240

Typ produktu
Tištěná kniha

Typ produktu
E-kniha

Formát

Typ produktu
Tištěná kniha

ISBN
978-80-7676-881-9

ISBN
978-80-7676-418-7

Slaďování soukromého a pracovního života se stalo diskutovaným tématem zejména v souvislosti s rozvojem nejrůznějších režimů „home office“ a se zapojením moderních technologií a jejich možností do pracovního procesu. Jde o soustavné hledání nástrojů a právních figur, které i přes permanentní dostupnost prostřednictvím mobilních telefonů, e-mailů a platforem všeho druhu otevřou větší prostor pro věnování se sobě, rodině, dětem.

Novela zákoníku práce provedená zákonem č. 281/2023 Sb. transponovala úpravu přijatou na unijní úrovni – směrnici 2019/1158 o rovnováze mezi pracovním a soukromým životem rodičů a pečujících osob a směrnici 2019/1152 o transparentních a předvídatelných pracovních podmínkách v Evropské unii – také do českého právního řádu.

Předložená publikace obsahuje soubor příspěvků zaměřených na problematiku slaďování soukromého a pracovního života spolu s transparentními a spravedlivými pracovními podmínkami v kontextu České republiky. Příspěvky zahraničních odborníků pak zprostředkovávají další specifické zkušenosti v implementaci zmíněných směrnic ve snaze o nalezení optimálního „eurokonformního“ výkladu (nejen) transponovaných ustanovení.

 

Chcete vědět více o produktu?

* Všechny položky formuláře jsou povinné.

Děkujeme za zájem, Váš požadavek vyřídíme v krátkém čase.